Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Τίτλος θέματος: Προβλημα με λειτουργια καμερας στο Skype

Banned
    Ευχαριστώ
    29
    Δέχθηκε ευχαριστώ 29 φορές για 25 δημοσιεύσεις

Προβλημα με λειτουργια καμερας στο Skype

Εχω παρει μια καμερα microsoft με ενσωματομενο μικροφωνο. Την εγκατεστησα με το cd ανοιγει δουλευει απο το εικονιδιο της κανονικα. Οταν ανοιγω το skype δεν την ''βλεπει'', ομως λειτουργει το μικροφωνο της και μιλαω κανονικα απλα δεν μεταδιδει εικονα. Στις ρυθμισεις Γενικα-Βιντεο, μου λεει οτι το skype δεν εντοπισε μια διαδικτυακη καμερα...Οταν ομως την ξεσυνδεω ανοιγω το skype και μετα την βαζω στη θυρα την βλεπει και δουλευει, ενω οταν το κλεισω και το ξαναανοιξω παλι τα ιδια. Το messenger εννοειται κλειστο...

Expert navigator Το avatar του χρήστη papajo
    Ευχαριστώ
    3
    Δέχθηκε ευχαριστώ 28 φορές για 25 δημοσιεύσεις
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannis FJ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω παρει μια καμερα microsoft με ενσωματομενο μικροφωνο. Την εγκατεστησα με το cd ανοιγει δουλευει απο το εικονιδιο της κανονικα. Οταν ανοιγω το skype δεν την ''βλεπει'', ομως λειτουργει το μικροφωνο της και μιλαω κανονικα απλα δεν μεταδιδει εικονα. Στις ρυθμισεις Γενικα-Βιντεο, μου λεει οτι το skype δεν εντοπισε μια διαδικτυακη καμερα...Οταν ομως την ξεσυνδεω ανοιγω το skype και μετα την βαζω στη θυρα την βλεπει και δουλευει, ενω οταν το κλεισω και το ξαναανοιξω παλι τα ιδια. Το messenger εννοειται κλειστο...
    Μου το έκαναν και μένα κάποια στιγμή τα vista. Σταμάτησε να "βλέπει" το skype την ενσωματωμένη στο laptop κάμερα. Βρήκα απο το διαδύκτιο τους drivers, τους έβαλα ξανά και σταμάτησε το πρόβλημα. Εξ' αρχής πρέπει νάέγινε απο το tuneup που σκανάρισε το pc, και φαίνεται πως έσβυσε κάποια αρχεία. Δοκίμασε να εγκαταστήσεις ξανά τους drivers της κάμερας. καμμιά φορά, άγνωστο γιατί, δεν γίνεται σωστή εγκατάσταση και εμφανίζονται προβλήματα σαν αυτό.
    ΟΛΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΠΩΣ-ΚΑΠΟΤΕ
    Vector380+390, Nokia N81+E66

Banned
    Ευχαριστώ
    29
    Δέχθηκε ευχαριστώ 29 φορές για 25 δημοσιεύσεις
    Ειχες δικιο, κατεβασα αλλους drivers για 64bit(αυτο μαλλον ηταν το προβλημα, το cd εγκαταστασης μαλλον ειχε μονο για 32) και δουλευει κανονικα. Ευχαριστω!

Στατιστικά για αυτό το θέμα

Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα

Αυτή τη στιγμή 1 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Δικαιώματα Δημοσιεύσεων