PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά επαφών!

sgi
26-08-11, 08:58
ειχα ενα htc touch pro 2 κ εχω τις επαφες μου περασμενες στον υπολογιστη μεσο του windows mobile ,το πουλεισα το κιν αυτο κ πειρα ενα htc desire hd πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου τωρα μεσω του υπολογιστη στο καινουριο?
επισεις πιο προγραμμα πρεπει να εχω αντιστοιχο με το windows mobile τωρα για το htc desire hd?

VOYAGER13
26-08-11, 10:50
Καλήμερα , το HTC sync είναι το πρόγραμμα που συγχρονίζει με outlook . Επίσης εάν θες να συγχρονίζει με Gmail το κινητό σου αυτόματα υπάρχει τρόπος στους οδηγούς.

sgi
26-08-11, 14:59
αν βαλω δλδ το HTC sync θα μου περασει μετα τις επαφες μου που ειχα μεσα απο το προγραμμα windows mobile?

VOYAGER13
26-08-11, 15:10
Εάν συγχρονιζες με outlook ναι , αλλιώς θα πρέπει να κάνεις εξαγωγή απο τον υπολογιστή και εισαγωγή στο τηλέφωνο.

sgi
26-08-11, 15:19
πως θα το κανω αυτο?

VOYAGER13
26-08-11, 15:36
Το παλιό σου τηλέφωνο έχει επιλογή για εξαγωγή επαφών σε αρχείο ? Εάν δεν έχει πες μου με πιο πρόγραμμα συγχρονιζες στο pc.

sgi
26-08-11, 17:09
απλα συνδεα το κινητο με το pc αυτο συνχρονιζοτανε! αν εκανα hard reset απλα ξανασυνδεα το κιν με το pc κ μου περνουσε τις επαφες! το προγραμμα ειναι το windows mobile!απλα τωρα επειδει το desire επειδει εχει αλλο προγραμμα για συνχρονισμο δεν ξερω πως θα παρω τις επαφες πο το ενα στο αλλο!??

VOYAGER13
26-08-11, 18:46
Καλύτερα ψάξε εάν το παλιό τηλέφωνο κάνει εξαγωγή των επαφών σου σε αρχείο και εάν ναι θα σου πω τι να κάνεις.

sgi
26-08-11, 19:36
δυστυχως το εχω πουλησει! δεν γινεται να μεταφερθουν με καποιον αλλο τροπο?

VOYAGER13
26-08-11, 22:40
Το windows mobile συγχρονιζε με κάποιο πρόγραμμα τις επαφες σου ή το outlook ή το outlook express ή οι επαφές των windows . Βρες σε ποιό από όλα είναι για να δούμε πως θα τις μεταφέρεις .

sgi
27-08-11, 11:01
πως μπορω να τπ ελενξω αυτο για να τοο μαθω?

VOYAGER13
27-08-11, 11:08
Απλά θα ανοίξεις τα προγράμματά αυτά και θα δεις ποιο έχει τις επαφές σου.

sgi
27-08-11, 12:22
οχ κατι δεν μαρεσει! δεν ειχα λογαργιασμο στο outlook! ειναι καινουργιο το pc γι αυτο! αυτο σημενει οτι οταν συνδεα το παλιο κιν στο pc δεν μετεφερε πουθενα τις επαφες μου??? εγω σαν μαιλ εχω ενα στην hotmail.com τωρα το εβαλα στο outlook κ οταν το ανοιγω μεταφερθηκαν ολα τα μαιλ μου εκει! μπορεις να μου εξηγισεις λιγο σε παρακαλω τι ακριβως παιζει??γιατι εχω μπερδευτει!

και κατι ακομα αυτο με τις επαφες των windows που τις βρησκω γιατι πρωτη φορα το ακουω μπας κ εχουν περαστει εκει οι επαφες απο το κιν! ??./.

Xapns
27-08-11, 14:19
Άλλο το Outlook και άλλο το Outlook Express,
το ποιο πιθανό είναι να σου έχει συγχρονίσει με το Outlook Express...
Βρες το μέσα στον υπολογιστή και άνοιξέ το και θα δεις τις επαφές!
Αν τις βρεις δοκίμασε να τις κάνεις export,θα σου δημιουργήσει ένα αρχείο με όλες τις επαφές,
αν το αρχείο έχει κατάληξη .vcf τότε θα το περάσεις μέσα στην κάρτα μνήμης της συσκευής
και απλά από το μενού των επαφών θα κάνεις import και θα περαστούν όλες μέσα.

VOYAGER13
27-08-11, 16:17
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]

@sgi

Όπως έγραψα και πριν ή στο Outlook είναι οι επαφές ή στο Outlook express ή στο contacts ( επαφές στα ελληνικά W7) . To τελευταίο είναι στο φάκελλο contacts ( επαφές στα ελληνικά W7) που βρίσκεται εκεί που είναι όλα τα έγγραφα , οι φωτογραφίες σου κλπ. Η διαδικασία σε όλες τις περιπτώσεις είναι σχεδόν όμοια για την εξαγωγή από το PC και εισαγωγή τους στο τηλέφωνο , όπως σου γράφει και ο Χάρης.

sgi
27-08-11, 17:49
στις επαφες δεν ειναι ,αν ειναι αυτο που βρηκα μεσω της αναζητησης!
το outlook express δεν μου το ανοιγει κ μου βγαζει το εξης σφαλμα! Δεν ειναι δυνατη η εκκινιση του Microsoft Outlook. το ορισμα της γραμμης εντολων δεν ειναι εγκυρο.Ελεγξτε τον διακοπτη που χρησιμοποιειτε! τι ακριβος ειναι αυτο κ πως μπορω να το διορθοσω?
κ στο απλο outlook μου βγαζει μονο τα μαιλ μου κ τις ηλεκτρονικες διευθυνσεις που εχω στο e-mail μου!
μπορει καποιος να μου εξηγισει τι ακριβως ειναι το outlook τι κανει? εγω χρησημοποιο ενα λογαργιασμο hotmail.com τωρα το εβαλα στο outlook για να μπω κ μπενει κ απο εκει στο μαιλ μου χωρις να μου ζηταει κωδικο χωρις τπτ! πραγμα το οποιο δεν το θθελω γιατι το pc το χρησημοποιουν κ αλλοι!

VOYAGER13
27-08-11, 18:37
Κατά πάσα πιθανότητα τις επαφές σου τις έχεις χάσει , όσον αφορά το email θα σου προτεινα να σβήσεις τον λογαριασμό που άνοιξες στο outlook και να μπαίνεις από το [Only the registered members can see the Link URLs. Please Login OR Register] στο email σου σε αυτό το PC

sgi
27-08-11, 18:52
οχι ρε γμτ!!!κ πως το σβηνω τωρα το μαιλ μου απο το outlook? μετα για να αποθηκευονται καπου οι επαφες μου θα πρεπει ομως να βαλο καποιο αλλο μαιλ στο outlook που να το εχω μονο για τις επαφες μου?
κ το αλλο προβλημα με το outlook express τι ειναι? πως θα το διωρθωσω αυτο?

VOYAGER13
27-08-11, 19:32
Το πιο ασφαλές είναι να ανοίγεις τις επαφές σου με τύπο google ώστε να συγχρονίζονται αυτόματα με το gmail σου και να μην τις χάσεις ποτέ. Αφου είσαι καινούργιος στο Android διάβασε τους οδηγούς και θα σου λυθούν πολλές απορίες. Εάν έχεις windows 7 το outlook express δεν λειτουργεί.

sgi
27-08-11, 20:02
α οκ σε ευχαριστω που τους εχει τους οδηγους να αρχησω το διαβασμα!

VOYAGER13
27-08-11, 20:52
Στα νέα και ειδήσεις για το android είναι οι οδηγοί . Δες και στις άλλες υποκατηγορίες τα επισημασμένα θέματα κάποια θα σου είναι χρήσιμα.

Xapns
27-08-11, 21:36
@sgi
Λοιπόν επειδή μου κίνησε την περιέργεια αυτό που είπες για το Hotmail
και δεν μπορεί να έκανες συγχρονισμό χωρίς να γραφόταν τίποτα....
Κοίταξα το λογαριασμό μου στην Hotmail και κάτω αριστερά γράφει:

Αρχική
Επαφές
Ημερολόγιο

Πατάω το (Επαφές) και τι να δω;;; Όλες μου οι επαφές είναι εκεί μέσα....
Για τσεκάρισέ το!!!
--------------------------------------
Μόνο επαφές δεν είναι....Επαφές του messenger είναι,όχι του κινητού!
Λάθος μου!

sgi
28-08-11, 10:36
και προς στιγμην χαρικα κ εγω...

sgi
28-08-11, 17:11
εχω ενα φακελο απο buck up απο το παλιο μου κιν htc touch pro 2 μηπως απο αυτο μπορω να ανακτησω τις επαφες μου?ειναι σε μορφι .exe!??

Xapns
28-08-11, 22:53
Τι περιέχει ο φάκελος;Τι εννοείς ότι είναι σε μορφή .exe;
Δε νομίζω ότι υπάρχει backup σε τέτοια μορφή!

sgi
28-08-11, 23:02
εχει 2 αρχεια το ενα σε μορφη .exe ,ετσι γραφει οταν παταω ιδιοτητες και το αλλο ειναι σε .txt δηλαδι σημιοματαριο! γινεται τπτ με αυτα? τα ειχα αντιγραψει απο την καρτα μνημης του παλιου κιν πριν το δωσω! και ειχα κανει ενα back up νομιζω με το προγραμα sbp!

Xapns
28-08-11, 23:41
Άνοιξε το .txt με το σημειωματάριο στον υπολογιστή σου και δες αν έχει μέσα τα τηλέφωνα!!!

panosha
28-08-11, 23:44
[Only the registered members can see the QUOTE Contents. Please Login OR Register]
Αυτά τα αρχεία έχουν δημιουργηθεί από το πρόγραμμα backup που χρησιμοποιούσες στο HTC Touch και χρησιμεύουν μόνο για επαναφορά στην ίδια συσκευή. Είναι άχρηστα στο Android τηλέφωνο σου.

sgi
29-08-11, 07:54
οκ κ εγω κατι τετοιο φανταστικα αλλα ειπα ας ρωτησω πριν τα σβησω μπας κ σοσουν την κατασταση! thanks για την πληροφορια παντος!